Jak wybielić zęby?
Nowoczesne centrum, doświadczeni specjaliści.
« Wróć...

Jak wybielić zęby w bezpieczny sposób?

Wybielanie zębów dla każdego! Poprawa uśmiechu to nasza pasja!

 

Kolor zębów jest w znacznej mierze uwarunkowany genetycznie. Jedne osoby mają zęby białe inne bardziej żółte. Nie oznacza to jednak braku możliwości poprawy koloru zębów.

Wśród profesjonalnych metod wybielania zębów, pomijając reklamowane preparaty o znacznie mniejszej lub nawet wątpliwej skuteczności, w stomatologii stosuje się metodę nakładkową oraz znacznie efektywniejsze wybielanie lampą UV.

Metoda nakładkowa

Jest przeprowadzana samodzielnie w domuprzez pacjenta, który nakłada na noc na zęby preparat w indywidualnie do tego wykonanych nakładkach. Wykonanie ich wymaga najpierw wizyty u dentysty, pobrania wycisków, a następnie przygotowania w pracowni. Wybielanie nakładkowe prowadzi się przez 10-14 dni. Metoda ta niesie ze sobą ryzyko powikłań: nadwrażliwość zębów, podrażnienia błony śluzowej, zaburzenia ze strony stawu skroniowo-żuchwowego. Metoda ta jest mniej komfortowa i zdecydowanie bardziej czasochłonna. Wymaga ona ścisłego przestrzegania zaleceń lekarskich w czasie stosowania preparatu jak i około tydzień po. Wybielanie zębów metodą nakładkową poprawia kolor o maksymalnie 6 odcieni.

Wybielanie lampą BT Cool UV 

Trwa do 1,5 godziny i wybiela zęby do 10 odcieni. Odbywa się pod okiem lekarza, który kilkukrotnie nakłada na zęby żel o dużym stężeniu, a następnie naświetla zęby promieniami o dużej energii. Promienie aktywują aktywne substancje żelu. Podczas tego zabiegu lekarz zabezpiecza dziąsła specjalnym preparatem silikonowym, który utwardza promieniami UV o mniejszej energii stosując inną lampę. W czasie zabiegu pacjent może oglądać telewizję, obsługiwać telefon czy czytać. Po zabiegu zaleca się utrzymanie "białej diety" przez kilka dni.

W naszej klinice stomatologicznej polecamy zdecydowanie wybielanie lampami. W celu zapewnienia większej dostępności wybielania obniżyliśmy ceny o 20%, bo każdy zasługuje na piękny uśmiech! Utrzymujemy obniżoną cenę od ponad roku. Preferujemy wybielanie lampami, bo mamy pełną kontrolę nad procesem oraz uzyskujemy pożądane efekty.

Przed wybielaniem należy rozważyć stopień wybielenia zębów. Hollywood'zki uśmiech w codziennym życiu nie każdemu pasuje. Zalecamy wybielanie z zachowaniem zdrowego rozsądku. W razie niezadowolenia lub zmiany zdania po kilku dniach, istnieje możliwość dobielenia  zębów. Nie mamy możliwości pożółcenia. I choćby wydawało się to mało prawdopodobne to częściej pacjent jest zszokowany skutecznością i wyraża obawę czy nie "przesadził" niż niezadowolenie z powodu niedostatecznego wybielenia zębów.

W dobrej klinice stomatologicznej zostaniesz również poinformowany o tym, że najlepszy efekt uzyskasz, jeśli najpierw zęby zostaną oczyszczone metodą skalingu, a następnie piaskowania i polerowania. Umożliwia to równomierne nałożenie preparatu i jego doskonały kontakt z zębem.

Umów się na profesjonalne wybielanie w klinice stomatologicznej ATJ! Umów>>

 

Piękny uśmiech dla każdego!

Zobacz więcej o stomatologii estetycznej w klinice stomatologicznej ATJ w Łodzi. Wejdz>>