Bielsze zęby i zdrowe dziąsła w pakiecie letnim ATJ!
Nowoczesne centrum, doświadczeni specjaliści.
« Wróć...

Skaling piaskowanie i inne zabiegi dla zdrowszych zębów

skaling, piaskowanie zębów, wybielanie zębów, stomatologia estetyczna, licówki, odbudowa zębów, stomatologia, białe zęby, bielsze zęby', tomografia zębów''
Piaskowanie usuwa osady z trudno dostępnych miejsc

Nawet mimo prawidłowego mycia zębów powstaje osad i kamień nazębny, w obrębie którego rozwijają się coraz szybciej bakterie. Wywołuje to choroby przyzębia, zapalenie dziąseł, ich krwawienie oraz postępującą próchnicę. Dlatego nasze zęby okresowo wymagają gruntownego czyszczenia. Palenie tytoniu, picie kawy, herbaty, barwionych napojów są najczęstszymi czynnikami powodującymi tworzenie osadu i odkładanie kamienia nazębnego.

 

Skaling

polega na mechanicznym usuwaniu kamienia nazębnego. Najskuteczniejszą metodą jest skaling ultradzwiękowy. Jest to bezbolesny zabieg poprawiający stan higieny i estetykę zębów.

 

Piaskowanie

metoda czyszczenia zębów z osadów wykorzystująca kryształy mineralne. Mieszanina kryształów wyrzucana pod ciśnieniem idealnie czyści zęby również w miejscach niedostępnych szczoteczce i skalerowi. W dobrych klinikach stomatologicznych mieszanina kryształów zazwyczaj jest wzbogacona w aromaty, aby zapewnić maksymalny komfort leczenia.


Polerowanie

nadaje zębom dodatkowego połysku i jest opcjonalnym elementem higienizacji jamy ustnej. W dobrych gabinetach stomatologicznych wchodzi bezpłatnie w pakiet skaling+piaskowanie+polerowanie. Zabiegi służą gruntownemu oczyszczeniu zębów, zapobiegają rozwojowi próchnicy i nieprzyjemnego zapachu z ust.Nieodzownym elementem zabiegów jest również satysfakcja pacjenta z upiększenia uśmiechu.

 

Czy piaskowanie wybieli zęby?

W zauważalnym stopniu. Nie jest jednak możliwe uzyskanie efektu porównywalnego z wybielaniem zębów lampami, ale kolor zębów staje się zauważalnie bielszy, a dziąsła wyglądają zdrowo. Pacjentom, którzy zażywają wybielania zębów zaleca się przed zabiegiem skaling z piaskowaniem dla uzyskania lepszego, równomiernego efektu.

 

Zabiegi skalingu i piaskowania, choć często nie jesteśmy tego świadomi, są nieodzowne dla utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej i zdrowia zębów.