Stomatologia Dziecięca z Pasją w Łodzi! Sprawdź nasze metody...
Nowoczesne centrum, doświadczeni specjaliści.
« Wróć...

Stomatologia dziecięca w ATJ to nie tylko nasza praca, bo praca bez pasji pozostaje jedynie rzemiosłem... Sprawdź nasze metody!

Stomatologia Dziecięca - Specjalista Stomatologii Dziecięcej to Pedodonta.

 

W stomatologii dziecięcej nie chodzi tylko o wyleczenie pojedynczego zęba, ale o kreowanie prawidłowych postaw zdrowotnych, którymi będą kierować się dorastający pacjenci na długo po tym jak opuszczą dom rodzinny.

Rodzinny gabinet stomatologiczny powinien łączyć w sobie profesjonalizm dobrego dentysty, komfort pacjenta i elementy edukacyjnej zabawy dla dzieci!

stomatologia dziecięca łódź, stomatolog dziecięcy łódź, pedodonta, leczenie stomatologiczne dzieci łódź, dentysta dla dzieci łódź, leczenie zębów mlecznych łódź, dobry stomatolog dziecięcy łódź, zdjęcia pan
Kompleksowa stomatologia dziecięca i rodzinna od leczenia zębów mlecznych po panoramiczne RTG zębów i Tomografia zębów. Stomatolog Dziecięcy w 1 z 5 najlepszych Klinik w Polsce!

Kierując się najwyższymi standardami w stomatologii dziecięcej oraz indywidualnym podejściem do małego Pacjenta, możliwe jest nawiązanie współpracy nawet z bardzo małymi dziećmi!


Wizyta u dentysty nie musi wiązać się z negatywnymi emocjami już od wyjścia z domu i trwać na długo po wizycie! Można redukować strach dziecka przychodząc na wizytę trochę wcześniej, aby oswoiło się ono z nowym miejscem. Posiadamy kącik malucha, gdzie często stomatolog dziecięcy rozpoczyna nawiązywanie relacji z dzieckiem! Znajdują się w nim kolorowanki, które mają tworzyć pozytywny wizerunek dentysty dziecięcego. Komunikacja ta odbywa się na poziomie niewerbalnym i umożliwia uzyskanie tego efektu nawet u dzieci, które nie porozumiewają się sprawnie mową. Kolory otoczenia też mają znaczenie. Klinika ATJ jest kolorowa, z kolorowymi fotelami stomatologicznymi i nie przypomina dzieciom gabinetu stomatologicznego. Pozwala to na łatwiejsze nawiązanie współpracy między dzieckiem, stomatologiem dziecięcym i rodzicem.


Stomatologia już od dawna nie boli! W dobrych klinikach stosowane są bezbolesne znieczulenia komputerowe, których doznanie nie różni się istotnie od ukąszenia komara!


Ważne jest aby nie próbować leczyć "na siłę" np. przytrzymując dziecku głowę. Maluchy toich zrozumienie takiej sytuacji może być skrajnie różne od spodziewanego. Potęgując u dziecka strach i wykorzystując przewagę siłową podczas leczenia możliwe, że wywołamy dentofobię (fobię przed leczeniem dentystycznym), która będzie towarzyszyć naszemu dziecku przez całe późniejsze życie. Przytrzymywane podczas leczenia dziecko może doznać strachu tak silnego, że porównać go można jedynie do strachu w sytuacji zagrożenia życia.


Prawidłowo zaopatrzone zęby mleczne można uratować przed borowaniem np. dzięki lakowaniu zębów. Tak samo można zadbać o już o pierwsze zęby stałe. Oprócz ewidentnych korzyści zdrowotnych opóźnia to w czasie konieczność zastosowania metod opracowania mechanicznego zęba (np. borowania). Im starsze dziecko, które nie doznało traumy w gabinecie stomatologicznym, tym lepiej znosi ono późniejsze wizyty u dentysty.


Dobry stomatolog dziecięcy to skarb dla całej rodziny. Warto leczyć się rodzinnie w jednym miejscu, gdzie pozytywna atmosfera łączy się z profesjonalizmem. Możliwość pełnej diagnostyki RTG: zdjęcia panoramiczne zębów i zdjęcia punktowe, tomografia zębów oraz współpraca z:

  • ortodontą (aparaty ruchome i stałe)

  • chirurgami (usuwanie zębów, implanty, etc.)

  • periodontologiem (choroby przyzębia i błony śluzowej) 

  • endodontą (leczenie kanałowe pod mikroskopem)

 

zwalnia naszych Pacjentów z konieczności poszukiwania specjalistów z różnych dziedzin. W Klinice stomatologiczne ATJ wszystko znajdziesz w jednym miejscu.

 

Umów swoje dziecko na bezpłatną konsultację...

Wystarczy zadzwonić! Kliknij >>

stomatolog dziecięcy, stomatologia dziecięca, pedodonta, dobry stomatolog dziecięcy, klinika stomatologiczna, tomografia zębów, znieczulenie ogólne, gaz rozweselający

Stomatolog Dziecięcy zapewnia najwyższe bezpieczeństwo zabiegów! Stomatologia dziecięca bez tajemnic w ATJ!

dobry stomatolog dziecięcy, stomatologia dziecięca, pedodonta, leczenie zębów mlecznych, klinika stomatologiczna, tomografia zębów,

Stomatologia dziecięca najwyższej precyzji! Stomatolog w klinice stomatologicznej to doświadczenie i bezpieczeństwo!

Stomatolog dziecięcy, stomatologia dziecięca, pedodonta, klinika stomatologiczna, leczenia zębów mlecznych, znieczulenie ogólne, gaz rozweselający

Klinika Stomatologiczna ATJ nie przestraszy Dziecka! Stomatolog dziecięcy w klinice stomatologicznej ATJ to stomatologia najwyższej jakości i bezpieczeństwa!