Nowoczesna stomatologia w nowoczesnej klinice stomatologicznej!
Nowoczesne centrum, doświadczeni specjaliści.
« Wróć...

Nowoczesna stomatologia, nowoczesna diagnostyka.

Klinika stomatologiczna ATJ o nowoczesnej stomatologii! Stomatolog ma więcej możliwości niż myślisz...

klinika stomatologiczna, stomatolog, tomografia komputerowa, protetyka, leczenie migreny, implanty
Klinika stomatologiczna dysponuje najnowszymi osiągnięciami! Tomografia komputerowa, implanty, specjalistyczna protetyka i wiele innych!

Niezwykle szybki postęp w stomatologii przyniósł wiele możliwości, które zwiększają bezpieczeństwo dla pacjenta oraz precyzję i trwałość leczenia. Rozwój dotyczy wszystkich specjalności stomatologicznych, dlatego jedynie wielospecjalistyczna klinika stomatologiczna dysponuje takimi możliwościami.

 

Wśród metod, które nieustannie się rozwijają i w ostatnich latach przyniosły udoskonalenie leczenia stomatologicznego należy wymienić takie specjalności jak protetyka, endodoncja mikroskopowa, periodontologia, ortodoncja oraz nieodzowny element jakim jest diagnostyka radiologiczna (RTG zębów) a w szczególności stomatologiczna tomografia komputerowa. W każdej z tych dziedzin w ostatnich latach dokonał się ogromny postęp, za którym stoją lata badań naukowych! Najważniejsze amerykańskie instytucje dostrzegają skuteczność metod stomatologiczny w uzupełnianiu leczenia szczególnie uporczywej migreny szynami relaksacyjnymi!

 

Klinika stomatologiczna powinna dysponować nowoczesnymi materiałami wiążącymi, które wykorzystuje protetyka stomatologiczna i wypełniającymi wolnymi od BPA, które stosuje stomatologia zachowawcza i endodoncja mikroskopowa, ale także inne dziedziny stomatologii. Jakość optyki we współczesnych mikroskopach jakie wykorzystuje endodoncja mikroskopowa podczas leczenia kanałowego również staje się coraz lepsza dzięki technikom laserowej obróbki soczewek, światłowodom, oświetleniu LED o różnej długości fali świetlnej. Endodonta nie tylko zyskuje lepsze warunki pracy dla zmęczonych oczu, ale również zyskuje nowe możliwości i idealny obraz pola zabiegowego.

Innowacje w klinice stomatologicznej to więcej niż aparatura! Implanty i nowoczesna diagnostyka, w tym tomografia komputerowa i inne...

Nieustanne modyfikacje materiałów stosowanych w protetyce pozwalają na uzyskanie niemal idealnego odzwierciedlenia struktury (powierzchni) naturalnego zęba. Nowe technologie wymagają również nieustannego podnoszenia kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Optymalna protetyka stomatologiczna zawiera w sobie również elementy przebudowy zwarcia (zgryzu), który niejednokrotnie poprzez wieloletnie zaniedbania ulega zmianie. Przebudowa protetyczna zmienionego zgryzu przy użyciu specjalnych aparatów podobnych do aparatów ortodontycznych zapobiega nie tylko szybszemu uszkodzeniu czy zużyciu uzupełnień protetycznych, ale również bolesnemu zapaleniu stawów skroniowo-żuchwowych i bólom głowy z tego wynikającym. Dlatego dobry protetyk musi nieustannie szkolić się i stosować nowe metody protetyczne.

Implanty to coraz popularniejsza na świecie metoda odbudowy ubytków zgryzowych, która jest trwała i najbardziej zbliżona do anatomicznych warunków. Implanty zębowe to tytanowe precyzyjne elementy, na których po umieszczeniu ich w kości żuchwy lub szczęki stomatolog protetyk odbudowuje brakujące elementy zgryzu. Precyzja produkcji implantów, szczegółowa ocena warunków anatomicznych, na co pozwala tomografia komputerowa oraz doświadczenie w wykorzystaniu tych nowoczesnych metod stanowią klucz do uzyskania idealnego efektu pracy nad odbudową zgryzu. Implanty wiążą się z wyższymi kosztami dla pacjenta, ale stanowią w wielu przypadkach najlepsze i najbardziej komfortowe w codziennym życiu rozwiązanie. Przenoszenie sił nacisku na kość żuchwy lub szczęki zbliża wszczepiony implant do posiadania własnych zębów. Implanty ponadto dają więcej możliwości niż mosty protetyczne i wiele innych metod protetycznych.

Tomografia komputerowa i inne nowoczesne metody służą Pacjentom!

Ortodoncja dzisiejszych czasów umożliwia stosowanie aparatów ortodontycznych zupełnie niewidocznych na co dzień. Założenie aparatu na językowej (wewnętrznej) powierzchni zębów wymagało stworzenia nowych materiałów komfortowych dla pacjenta, a jednocześnie bardzo wytrzymałych w codziennym użytkowaniu. Nieodzownym elementem nowoczesnej stomatologii jest diagnostyka radiologiczna. RTG zębów podobnie jak telewizję czy utwory muzyczne również dotknęła rewolucja cyfrowa. Obecnie niemal nie stosuje się klisz radiologicznych. Posiadanie komputera w gabinecie stomatologicznym jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Dobra klinika stomatologiczna jest jednostką skomputeryzowaną, gdzie cyfrowe przesyłanie danych między komputerami odbywa się w ramach zamkniętej sieci wewnętrznej dla zwiększenia bezpieczeństwa danych. Tomografia komputerowa przydatna w wielu przypadkach klinicznych jest przesyłana do komputera lekarza, w ramach tej samej kliniki stomatologicznej. Tomografia komputerowa jest zlecana w wielu przypadkach, m.in.: implanty zębów, leczenie kanałowe w tym leczenie kanałowe pod mikroskopem, chirurgia szczękowa, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, periodontologia, protetyka specjalistyczna, podejrzenie nowotworów okolicy głowy i szyi. Jako klinika stomatologiczna spotykamy się z sytuacjami, gdzie dopiero wykonana tomografia komputerowa daje wynik uzasadniający stan Pacjenta. Tomografia komputerowa to jedno z rozwiązań, które w jednak w wielu przypadkach jest niezbędne. Innymi ale starszymi badaniami są cyfrowe RTG zęba (RVG) oraz cyfrowe RTG pantomograficzne szczęki i żuchwy. Nie dają one jednak obrazowania 3D jak to ma miejsce w przypadku tomografii komputerowej.

Ostatecznie należy jednak pamiętać, że technologia to jedynie narzędzie w rękach sprawnego stomatologa! Dlatego w Klinice Stomatologicznej ATJ pracuje wysokowykwalifikowany zespół, który zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność leczenia wykorzystując najnowsze zdobycze nauki i technologii!

 

Klinika Stomatologiczna ATJ: implanty, protetyka, ortodoncja, periodontologia, leczenie kanałowe pod mikroskopem, tomografia komputerowa i wiele innych!

tomografia komputerowa, tomografia komputerowa zęba, tomografia komputerowa, implanty, implant zęba, RTG pantomograficzne, RTG zębów, protetyka, endodoncja mikroskopowa, periodontologia, ortodonta

Tomografia komputerowa zęba i RTG pantomograficzne dają wiele informacji o tym jak wszczepić implant czy wykonać protetykę na implantach.

klinika stomatologiczna, stomatolog, implanty, tomografia komputerowa, leczenie kanałowe pod mikroskopem, ortodoncja, periodontologia

Implanty i protetyka nowej jakości umożliwia tomografia komputerowa! Ponadto żeby leczone są kanałowo pod mikroskopem. Ortodoncja i periodontologia również korzystają z tomografii!

implanty, tomografia komputerowa, RTG pantomograficzne, RTG zębów, protetyka

Protetyka najwyższej precyzji to m.in. tomografia komputerowa, RTG pantomograficzne i RTG zębów!

Nie cieszą tak bardzo dyplomy jak uznanie ze strony Pacjenta - Klinika Stomatologiczna ATJ!

 

Umów się na konsultację!

Oferta