Leczenie stomatologiczne w ciąży? Dobra klinika stomatologiczna w Łodzi i dobry stomatolog zapewnią Ci bezpieczeństwo i bezstresowe leczenie!
Nowoczesne centrum, doświadczeni specjaliści.
« Wróć...

Leczenie kobiet w ciąży jest bezpieczne. Dobra klinika stomatologiczna zapewni ci spokój i bezpieczeństwo!

dobra klinika stomatologiczna łódź, dobry stomatolog łódź, klinika stomatologiczna łódź, , zdjęcie panoramiczne zębów łódź, panorama zębów łódź, rentgen zębów łódź, rtg zębów łód
Dobra klinika stomatologiczna i dobry stomatolog zaoszczędzą Ci stresu przy kwalifikacji do porodu!

Najnowsze badania donoszą, że nawet do 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami przyzębia i stanami zapalnymi jamy ustnej. Dlatego warto zadbać o swoje zęby i jamę ustną znacznie wcześniej. Obecne istnieją znieczulenia, które są całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Zabiegi stomatologiczne można bezpiecznie odbywać począwszy od II trymestru ciąży. W leczeniu kobiet w ciąży, zwłaszcza w przygotowaniu do porodu często jest konieczny również endodonta (leczenie kanałowe), chirurg szczękowy czy periodontolog. Obecnie wszystkie zabiegi można prowadzić w sposób bezpieczny dla matki i dziecka. Nie stosuje się natomiast badań radiologicznych w ciąży chociaż istnieje coraz więcej dowodów na duże bezpieczeństwo stomatologicznej diagnostyki radiologicznej jak rentgen zębów, zdjęcie panoramiczne zębów czy tomografia zębów i tomografia szczęki.

W ciąży z towarzyszącymi nudnościami może także dojść do stanów zapalnych błony śluzowej oraz erozji szkliwa. W przypadku nawracających wymiotów zaleca się dokładne płukanie jamy ustnej wodą przed ich szczotkowaniem. Kontakt kwasów trawiennych z zasadowymi składnikami past do zębów prowadzi do gwałtownego zniszczenia szkliwa zębów. Pogorszenie stanu zębów w ciąży nie występuje standardowo i najczęściej jest wynikiem podstawowych błędów higienicznych oraz unikaniem wizyt u stomatologa! Skonsultuj się - dobra klinika stomatologiczna pomoże ci ustalić odpowiednie postępowanie i indywidualny plan leczenia. Dobry stomatolog jest nieodzownym członkiem szerokiego zespołu specjalistów biorących udział w przygotowaniu do porodu!

Pod opieką dobrego stomatologa w Klinice ATJ odbędziesz bezpłatną konsultację i ustalony zostanie plan ewentualnego leczenia. Ustalenie wizyty na dużo przed porodem zaoszczędzi rodzicom oczekującym na narodziny dziecka niepotrzebnego stresu! Umów się na wizytę u stomatologa w dobrej klinice stomatologicznej!

Stomatolog w Ciąży w Klinice Stomatologicznej! Od Stomatologii dziecięcej po Implanty i Tomografia w Jednym Miejscu!

Oferta ATJ

Umów się na konsultację!