Przegląd stomatologiczny w 1 z 5 najlepszych klinik w Polsce.
Nowoczesne centrum, doświadczeni specjaliści.
« Wróć...

Co powinna obejmować kompleksowa konsultacja stomatologiczna?

Dobry stomatolog często wykorzystuje RTG pantomograficzne lub tomografię zębów do pierwszej konsultacji.

RTG panoramiczne zębów, rtg zębów łódź, rentgen zębów łódź, prześwietlenie zębów łódź, klinika stomatologiczna łódź, dobry dentysta łódź, dobry stomatolog łódź, bezpłatne badania stomat
RTG zębów i panoramiczne RTG ukazuje np. implanty zębowe i ich stan w kości.

Kompleksowa konsultacja stanu uzębienia obejmuje ocenę stanu koron zębów widocznych w badaniu bezpośrednim, ale równie ważne są szyjki i korzenie zębów, które są ukryte pod dziąsłami oraz błona śluzowa jamy ustnej.

 

Istnieje możliwość zwiadowczej trepanacji komory zęba celem oceny wskazań do leczenia kanałowego, jak ma to miejsce w niektórych przypadkach konsultacji endodontycznych lub nieinwazyjnej diagnostyki radiologicznej.

Co powinna obejmować kompleksowa konsultacja stomatologiczna?

  • badanie stomatologiczne

  • diagnostykę radiologiczną (rtg zębów, zdjęcia pantomograficzne, tomografia zębów - RTG 3D)

  • plan leczenia

  • zalecenia lekarskie

Jak uzyskać profesjonalną konsultację lekarską?

Nic prostszego! Udaj się do stomatologa i poproś o badanie! Dobre kliniki stomatologiczne oferują bezpłatne konsultacje. Profesjonalna usługa w tym zakresie powinna obejmować prześwietlenie zębów! Znajduje tu zastosowanie złota zasada w medycynie: "korzyści muszą przewyższać ryzyko". W przypadku nowoczesnej aparatury cyfrowej korzyści zawsze wygrywają. Dawka promieniowania jest najniższe z możliwych, a wczesne wykrycie toczącego się poddziąsłowo procesu chorobowego pozwoli uniknąć poważnych konsekwencji! W praktyce pozornie zdrowe uzębienie często ujawnia niebezpieczne zmiany w okolicy wierzchołka korzenia zębowego! Niestety alarmujące objawy najczęściej pojawiają się zbyt późno! Oprócz utraty zdrowia narażamy się na rosnące koszty leczenia. Najgorszym z możliwych scenariuszy jest sytuacja, kiedy proces chorobowy zniszczył kość w stopniu uniemożliwiającym podjęcie leczenia kanałowego, protetycznego, implantologicznego lub nawet zagrażającym pęknięciem kości żuchwy w wyniku osłabienia kości przez np. rosnącą torbiel.

Wybierz lekarza, który prowadzi proces diagnostyczno-terapeutyczny w oparciu najnowsze wytyczne i technologie! Innymi słowy wybierz nowe, precyzyjne i lepsze techniki zamiast "sprawdzonych"metod polegających jedynie na wizualnej ocenie koron zębów! Dopiero diagnostyka radiologiczna daje możliwość pełnej oceny stanu jamy ustnej. Medycyna nie stoi w miejscu... W innym wypadku nadal wypełnienia stomatologiczne/plomby opierały by się na amalgamatach. Pozostało po nich tylko wspomnienie!

Zapraszamy!

Zespół Kliniki Stomatologicznej ATJ

 

Umów się na konsultację!