Leczenie bruksizmu. Zgrzytanie zębów- leczenie w Łodzi.
« Przejdź do bloga

zgrzytanie zębami, leczenie zgrzytania zębami, bruksizm leczenie, starte zęby porady, klinika stomatologiczna łódź, dobry dentysta łódź, dobry stomatolog łódź'

Poranny dyskomfort w jamie ustnej może być wywołany przez bruksizm.

Bruksizm to powtarzające się niemal co noc zgrzytanie zębami prowadzące do nadmiernego starcia się ich powierzchni stycznych. Zęby tracą swój prawidłowy kształt, stają się nadwrażliwe na czynniki fizyczne i chemiczne jak np. zimne napoje, słodycze. U podłoża bruksizmu leży stres i napięcie emocjonalne. Nasilenie stresu pociąga za sobą nasilenie zgrzytania zębami. Dlatego leczenie to głównie techniki relaksacyjne, zmiana trybu życia lub psychoterapia. 

W czym może pomóc stomatolog?

Nieskuteczne próby zmniejszenia napięcia emocjonalnego prowadzą do utrwalania się problemu. Do czasu ustąpienia objawów zęby należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których oprócz starcia powierzchni stycznych należą rozchwianie zębów, pęknięcia koron zębowych, odpadanie wypełnień okołoszyjkowych, zwyrodnienia stawów skroniowo-żuchwowych. Stomatolog może przygotować specjalną szynę relaksacyjną na podstawie wycisków, która rozluźnia mięśnie i zabezpiecza zęby przed ścieraniem. Dobry dentysta pomoże ci uratować twoje zęby.

Najnowsze badania donoszą, że w utrzymywaniu się bruksizmu znaczenie może mieć również nieprawidłowe funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych. Dlatego nasza klinika posiada w swoim zespole fizjoterapeutę prowadzącego profesjonalne zabiegi w obrębie głowy i szyi oraz chirurga szczękowo-twarzowego i psychiatrę. Zapraszamy na konsultację.