Klinika Stomatologiczna Z Doświadczeniem W Upiększaniu Uśmiechu.
« Przejdź do bloga

Współczesna stomatologia to coś więcej niż zabiegi lekarskie, ale także coś więcej niż zabiegi beauty. Licówki, implanty, wybielanie zębów i protetyka muszą być piękne!

klinika stomatologiczna, dobra klinika stomatologiczna, dobry stomatolog, stomatolog łodź, tomografia szczęki, licówki, korony, implanty

Wywiad z kierującą zespołem medycznym Kliniki Stomatologicznej ATJ w "Wysokie Obcasy".

klinika stomatologiczna, licówki, korony, dobra klinika stomatologiczna, dobry stomatolog, stomatolog łodź, tomografia szczęki, implanty zębów

Klinika Stomatologiczna z doświadczeniem i wywiad o stomatologii i beauty!

implanty, licówki, protetyka, dobra klinika stomatologiczna, dobry stomatolog, stomatolog łodź, wybielanie zębów, tomografia szczęki,

Licówki, wybielanie zębów, protetyka i implanty to nie tylko leczenie. To także leczenie upiększające.

O tym dlaczego stomatologia to także część sektora beauty ale i znacznie więcej, rozmawiamy z dr n.med. Agnieszką Toll-Jasek kierującą zespołem medycznym Kliniki Stomatologicznej ATJ w Łodzi.

Pani doktor czy zabiegi stomatologiczne mają na celu upiększanie wyglądu?

Agnieszka Toll-Jasek

Zabiegi stomatologiczne to w większości zabiegi lecznicze, ale są one też częścią zabiegów beauty. Może wydawać się to dziwne lub niepotrzebne, ale wyobraźmy sobie piękną kobietę po licznych zabiegach upiększających, która uśmiechając się odsłania krzywe żółte zęby albo braki w uzębieniu. Czy taką osobę ostatecznie nazwiemy piękną? Wyobraźmy sobie naszego ulubionego prezentera telewizyjnego z podobnymi zębami. Cały sektor beauty rozwija się w ogromnym tempie interdyscyplinarnie dając coraz więcej możliwości, w coraz bardziej przystępnych cenach. Niezależnie od tego jaki jest aktualny trend, moda czy wzorzec urody, zdrowy uśmiech to zawsze nieodzowny element urody i oznaka zdrowia oraz zdrowego stylu życia. To dlatego wśród celebrytów powszechnie funkcjonuje tzw. hollywood’zki  uśmiech, czyli śnieżnobiałe idealnie równe zęby.

Czy zabiegi stomatologiczne służące poprawie wyglądu zębów można wykonać u każdej osoby?

Agnieszka Toll-Jasek

Należy pamiętać, że stomatologia to dziedzina lekarska i decyzja o podjęciu odpowiednich działań musi być każdorazowo poprzedzona badaniem lekarskim i oceną stanu zdrowia, ale do większości zabiegów nie ma restrykcyjnych przeciwwskazań, które uniemożliwiają pacjentom korzystanie z nich.

Które zatem zabiegi oferowane w Pani klinice można zaliczyć do sektora beauty i mogą być wykonane u każdego pacjenta?

Agnieszka Toll-Jasek

Do najczęściej stosowanych zabiegów poprawiających estetykę zgryzu i tym samym uśmiechu należą skaling, piaskowanie z polerowaniem, wybielanie zębów. To są zabiegi, które można wykonać u niemal każdego pacjenta. Jeśli upiększenie wymaga większej ingerencji np. z powodu ubytków w uzębieniu, każdy pacjent w naszej klinice uzyskuje indywidualny plan leczenia w oparciu o dane medyczne, ograniczenia anatomiczne i nasze doświadczenie. Uwzględnia się tutaj nie tylko potrzebę pacjenta, ale również możliwość utrzymania pożądanego efektu na jak najdłużej.

A co to dokładnie oznacza?

Agnieszka Toll-Jasek

Sektor beauty oferuje liczne zabiegi, które cechuje bardziej lub mniej trwały efekt zależnie od różnych czynników. Podobnie jest zabiegami stomatologicznymi. Zaoferować można wszystko, ale liczy się skuteczność i długotrwały efekt, czyli jakość. Nowoczesna stomatologia umożliwia odbudowanie pełnego zgryzu nawet u bezzębnego pacjenta. Mowa tu o możliwości czasowego lub stałego połączenia mostu protetycznego a nawet całego łuku zębowego np. pełnego uzębienia żuchwy i szczęki do wszczepionych implantów. Plan leczenia musi uwzględniać nie tylko indywidualne cechy pacjenta, ale czasem nawet jego zawód czy hobby. Jest wielce prawdopodobne, że w celu upiększenia uśmiechu inne rozwiązania protetyczne zaoferujemy nauczycielowi i inne zawodowemu bokserowi.

Jakie oprócz wspomnianych zabiegów wykorzystujecie Państwo w waszej klinice stomatologicznej do upiększania zębów?

Agnieszka Toll-Jasek

Ładne zęby powinny być równe, dlatego często konieczne jest leczenie ortodontyczne. Aparaty stałe zależnie od możliwości i wieku pacjenta potrafią diametralnie zmienić wygląd zębów, a nawet całej twarzy. Innymi zabiegami są uzupełnienia protetyczne np. licówki, mosty, korony oraz najtrwalsze rozwiązanie, czyli implanty i związana z nimi protetyka tzn. korony, mosty czy protezy na implantach. W dzisiejszych czasach można dokonywać dużych zmian w zgryzie pacjenta, które wpływają na estetykę uśmiechu, samopoczucie pacjenta i jego pewność siebie. Takie zmiany prowadzą do ogromnej poprawy jakości życia pacjentów i ich zadowolenia. Dlatego współczesna i nowoczesna stomatologia to coś więcej niż zabiegi lekarskie, ale także coś więcej niż zabiegi beauty. W rękach profesjonalistów można w bezpieczny sposób dokonać ogromnej metamorfozy uzyskując trwały efekt.

Dziękuję za rozmowę!

 

Najlepsza protetyka, licówki, implanty, wybielanie zębów to nie tylko stomatologia, ale także zabiegi upiększające. Warto je wykonywać w Klinice Stomatologicznej!