Łódzka kilinika stomatologiczna w Bazaar.
« Przejdź do bloga

Bazaar - wywiad z ATJ! Protetyka, implanty, wybielanie zębów to nie wszystko co daje stomatologia estetyczna!

implanty, tomografia zęba, tomografia stomatologiczna, klinika stomatologiczna, wybielanie zębów

Wywiad dla Bazaar z dr n.med.Agnieszką Toll-Jasek kierującą zespołem medycznym w klinice stomatologicznej ATJ!

stomatolog, klinika stomatologiczna, tomografia zębów

Bazaar o klinice stomatologicznej ATJ. Zobacz co to wybielanie zębów, implanty i protetyka najwyższej jakości!

implanty, tomografia stomatologiczna, protetyka, wybielanie zębów, skaling, piaskowanie'

Protetyka, implanty, wybielanie zębów i nowoczesna tomografia stomatologiczna i wiele innych w jednej klinice w Łodzi.

Czym jest stomatologia estetyczna?
To element kompleksowego leczenia pacjenta zapewniający odtworzenie zgryzu w najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny sposób, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów i naturalnego wyglądu uzupełnień. Stomatologia estetyczna obejmuje nie tylko zaawansowaną protetykę, ale także licówki, pojedyncze korony i mosty protetyczne, wypełnienia wykonywane podczas okresowych wizyt u stomatologa, ale także inne zabiegi poprawiające estetykę uśmiechu, w tym periodontologiczne. W dobrej klinice stomatologicznej stomatologia estetyczna to bardziej podstawa leczenia niż dodatkowa usługa, bo zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi zależy na idealnym efekcie leczenia.
Czy podczas wizyty pacjent powinien zastrzec, że zależy mu na leczeniu z zakresu stomatologii estetycznej?
Osobiście nie stosuję takich rozwiązań. Wszystkie wykonywane w naszym zespole medycznym usługi są z założenia stomatologią estetyczną i wierzę, że jest to coraz częstsze podejście w kompleksowym leczeniu stomatologicznym w naszym kraju. Oczywiście pacjent może wyrazić takie oczekiwania w zależności od zaufania do lekarza prowadzącego leczenie.
Czego możemy się spodziewać w ramach leczenia w zakresie stomatologii estetycznej?
Oczekujemy idealnego i naturalnego efektu, który upiększy nasz uśmiech. Nie należy jednak przesadzać. Czasem zbyt wyraziste kolory albo odwrotnie zbyt białe uzupełnienia, nienaturalne kształty zębów czy koron mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego, co może być powodem niezadowolenia pacjenta.
Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej?
Są to przede wszystkim wypełnienia stomatologiczne, powszechnie nazywane plombami oraz wypełnienia protetyczne, poczynając od pojedynczych koron, kończąc na dużych mostach i na implantach. Aspekt estetyczny jest ważny w każdym przypadku. Pacjent oczekuje poprawy wyglądu, a nie efektu porównywalnego do wyglądu sprzed leczenia. Najbardziej podstawowymi zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej są skaling i piaskowaniez polerowaniem. Są to bezbolesne i szybkie zabiegi polegające na usunięciu kamienia nazębnego i osadów ultradźwiękami oraz krzemionką. Takich osadów nie jesteśmy w stanie pozbyć się domowymi sposobami, nawet przy dokładnym myciu zębów i stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej. Powyższe zabiegi zależnie od stylu życia, m.in. spożywania kawy, palenia papierosów powinny być wykonywane co 6 do 12 miesięcy. Nie tylko poprawiają one zdrowie jamy ustnej, ale również estetykę zębów. Kolejnym zabiegiem, o który często pytają pacjenci, jest wybielanie zębów. Zabieg trwa 60-90 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jest bezpieczny i zupełnie bezbolesny, a efekt wybielający bardzo dobry. Ważne, aby stosowane preparaty były najwyższej jakości, a personel odpowiednio wyszkolony, bo to zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Dlatego należy korzystać z profesjonalnych gabinetów i klinik stomatologicznych.
Niektóre zabiegi dotychczas dostępne tylko w gabinetach stomatologicznych są obecnie powszechne w gabinetach kosmetycznych, m.in. wybielanie zębów. Co Pani uważa na ten temat?
Zabiegami medycznymi powinien zajmować się wykwalifikowany personel, którego pracę nadzoruje lekarz. W dobrych klinikach stomatologicznych wybielanie zębów jest tylko częścią kompleksowego leczenia, a większość zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej może wykonywać jedynie lekarz, dlatego apeluję o rozwagę. Aby móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez lata, najlepiej jest oddać się w ręce profesjonalistów.

Klinika Stomatologiczna ATJ: Protetyka, Implanty, Ortodoncja, Periodontologia, Stomatologia Dziecięca, Tomografia Komputerowa i Pantomograf!